’'2030'a Yenilenebilir Enerji Penceresinden Bakış’’ başlıklı Sürdürülebilirlik Konuşması’nda, Özyeğin Üniversitesi Elektrik - Elektronik Mühendisliği Bölümü’nde Doktor Öğretim Üyesi olarak görev yapan Göktürk Poyrazoğlu’nu konuk ediyoruz.

Türkiye'de yenilenebilir enerji, enerji depolama sistemleri ve elektrikli araçlar üzerine çalışmalarını sürdüren Poyrazoğlu, konuşma esnasında iklim krizi tartışmalarının ana gündem maddesi olan enerji ve enerji üretim yöntemleri hakkında bilgi verip, her geçen gün önemini arttıran yenilenebilir enerji ve Türkiye’deki yatırımlarının enerji maliyetlerine etkisini geçmişten günümüze değerlendirirken, ‘İklim krizine karşı kendi üzerimize düşen payı tamamladık mı?’ ,  ‘Daha fazla yenilenebilir ve sürdürülebilir bir gelecek için enerji depolama teknolojilerinin gerekliliği nedir?’ gibi soruları tartışmaya sunacak.

 

Konuşmacı: Göktürk Poyrazoğlu - Dr. Öğretim Üyesi

Tarih: 1 Aralık 2021

Saat: 12:40 – 13:30

Yer: ÖzÜ-X B27

Etkinlik ÖzÜ-X B27'de gerçekleştirecektir. Eşzamanlı olarak Zoom'dan da yayını yapılacaktır. Zoom yayınına katılmak için  https://ozyegin-edu-tr.zoom.us/meeting/register/tJEtcu2rrT4oHtFpmxpn71Ye_u2JqTrg8J88 linkinden kayıt olabilir, her türlü sorunuz için surdurulebilirlik@ozyegin.edu.tr adresine mail atabilirsiniz.

*Çevrimiçi Sohbet Kaydı Aydınlatma Metni

*Etkinlik 300 kişi ile sınırlıdır.